Marzysz o pięknie puszystych włosach, które prezentują się pełne życia i energii? Niezależnie od tego, czy Twoje włosy są cienkie, płaskie, czy po prostu potrzebują odrobiny wzmocnienia, istnieje szereg technik strzyżenia objętościowego, które mogą zdziałać cuda. W tym artykule odkryjemy sekrety profesjonalnego strzyżenia objętościowego i sposoby zwiększenia objętości włosów w salonie fryzjerskim.

1. Prawidłowa technika cięcia:

Pierwszym kluczem do uzyskania objętościowych włosów jest odpowiednia technika cięcia. Fryzjerzy doskonale zdają sobie sprawę, że odpowiednio dobrana technika cięcia może znacznie wpłynąć na objętość włosów. Warstwowanie, cieniowanie i teksturyzowanie są podstawowymi technikami, które mogą nadać włosom wygląd pełności i objętości.

2. Długość włosów:

Długość włosów również ma istotne znaczenie dla objętości fryzury. Wiele osób myśli, że długie włosy sprawiają, że wyglądają one bardziej puszysto, ale w rzeczywistości może być zupełnie odwrotnie. Długie włosy mogą ciążyć, co sprawia, że ​​wydają się płaskie i bez życia. Średnia lub krótka długość włosów może zwiększyć ich objętość poprzez uniesienie ich u nasady.

3. Produkty do stylizacji:

Wybór odpowiednich produktów do stylizacji jest kluczowy dla uzyskania objętościowych włosów. Pianki, mgiełki zwiększające objętość i pianki do stylizacji są niezbędnymi narzędziami w arsenałach fryzjerów. Te produkty mogą nadać włosom podstawową objętość i utrzymać ją przez cały dzień.

4. Suszenie włosów:

Sposób, w jaki suszymy włosy, ma również ogromny wpływ na ich objętość. Używanie suszarki do włosów wraz z okrągłą szczotką może nadać włosom dodatkową objętość, podczas gdy suszenie włosów do góry głowy może unosić je u nasady, co sprawia, że wydają się pełniejsze.

5. Koloryzacja:

Odpowiednio dobrana koloryzacja może dodatkowo podkreślić objętość włosów poprzez dodanie głębi i tekstury. Techniki takie jak baleyage czy ombre mogą stworzyć iluzję pełniejszych włosów poprzez grafitowy efekt korzeni i końcówek.

 

Strzyżenie objętościowe – przykłady cięć/fryzur

Klasyczny bob:

Long bob: Jest to wydłużona wersja klasycznego boba, która nadaje włosom więcej objętości i lekkości. Jest zazwyczaj cięty na długość krótkiego do średniego, a jego lekkość i ruchomy wygląd sprawiają, że nadaje się doskonale do różnych typów włosów.

Asymetryczny bob: Ten styl charakteryzuje się różnicą w długości między pasmami z przodu a z tyłu. Krótsze pasma z tyłu głowy dodają objętości i lekkości, podczas gdy dłuższe z przodu mogą zostać wyprofilowane, aby wprowadzić dodatkową teksturę i ruch.

Inverted bob: Jest to odwrócony bob, w którym pasma są dłuższe z przodu i krótsze z tyłu. Ten styl nadaje włosom objętości u nasady, jednocześnie tworząc efekt podniesienia i lekkości.

Textured bob: To cięcie bob z dodatkową teksturą i warstwowaniem, które dodaje objętości i ruchu włosom.

Pixie Cut z teksturą: Krótka fryzura pixie, która dodaje włosom objętości i ruchu poprzez teksturyzację i warstwowanie. Może być noszona z delikatnym podcięciem i teksturą, aby stworzyć efekt objętościowy.

Fryzura w stylu shag: Charakteryzuje się długimi warstwami i rozrzedzonymi końcami, co dodaje objętości i tekstury włosom. Jest to luzacki, swobodny styl, który nadaje się doskonale do różnych długości włosów.

 

Uzyskanie objętościowych włosów w profesjonalnym salonie fryzjerskim wymaga znajomości różnych technik strzyżenia, stosowania odpowiednich produktów do stylizacji, prawidłowego suszenia włosów oraz uwzględnienia indywidualnych potrzeb klienta. Fryzjerzy, którzy opanowali te sekrety, są w stanie dostarczyć klientom trwałe efekty objętościowych fryzur.

Oczywiście, każda osoba ma inne potrzeby i preferencje dotyczące fryzury, dlatego też zawsze warto skonsultować się z doświadczonym fryzjerem, aby dobrać najlepszą technikę strzyżenia objętościowego do indywidualnych potrzeb.