Zabieg keratynowego prostowania czyli czego możesz się po nim spodziewać.

 

Zabiegi, które wykonujemy, nie są trwałym prostowaniem włosów.
Wykonując bezpieczną keratynę mówimy o regeneracji, wygładzeniu, odżywieniu, ujarzmieniu niesfornych włosów, ochronie przeciw puszeniu, o wypełnieniu i zabezpieczeniu cienkich włosów, o nadaniu im elastyczności. Nigdy nie mówimy, że jest to zabieg prostujący włosy i po jej wykonaniu nagle włos będzie jak po prostownicy bądź po wyciągnięciu na szczotkę.
Nie zwracajcie też uwagi na to, co piszą producenci na swoich stronach. Większość firm ma na celu zachęcenie jak największej ilości potencjalnych klientów do użycia ich produktu, pisząc, że ich produkt pięknie prostuje włosy i jest bez formaldehydu, a zdjęcia przedstawiają zazwyczaj efekt zaprasowanego włosa bezpośrednio po zabiegu, a nie włosów umytych w domu przez klientkę. Przekłada się to wszystko na ich sprzedaż i popularność, następnie jeśli wasze włosy nie wyprostują się tak, jak to reklamowali, odpiszą, że zapewne jesteście w grupie 2 % kobiet na które środek zadziałał słabiej

Keratynę dzielimy na produkty dostępne na rynek europejski i amerykański.
Różnią się one dopuszczalną ilością zawartego w mieszance formaldehydu na dany rynek. Na nasz rynek dopuszczalna dawka to 0,2%, na rynek amerykański normy bezpieczeństwa nie istnieją, bez dużej ilości formaldehydu zawartej w produkcie, nie licz na trwałe prostowanie włosów, a jeśli zrobiłaś już keratynę, Twoje włosy są po niej proste, jak po prostownicy, a wcześniej był to puch, bądź świadoma swoich wyborów i wiedz, ze keratyna nie prostuje włosów tylko je odżywia i wygładza, wiec musiałaś mieć wykonane prostowanie.

Keratyny są różne, odpowiednio dobrane zdziałają cuda. Uratują zniszczone włosy, wygładzą puszące się, to naprawę fajna sprawa :).

Reasumując:
zabieg keratynowy NIE PROSTUJE WŁOSÓW. Ma on na celu maksymalne możliwe odżywienie włosów, skutkiem ubocznym przy bardzo ekstremalnym odżywieniu włosów, jest właśnie ich wyprostowanie. Nie mamy wpływu na moc wyprostowania, a sięgnięcie po keratynę zbyt mocną niż zalecane do danego gatunku, może odnieść odwrotny skutek niż byśmy sobie życzyli czyli uszkodzenie włosów. Przy włosach rozjaśnionych bądź mocno uszkodzonych może być konieczne wykonanie więcej niż 1 zabiegu keratyną wypełniającą, a dopiero po zadowalającym efekcie odbudowy włosów, będziemy mogli sięgnąć po mocniejszą keratynę dającą efekt mocniejszego wygładzenia działającego bardziej jak prostowanie.

Czego możesz się spodziewać po zabiegu keratynowym, używając odpowiednio dobranych produktów:

 • włosy przestaną się puszyć
 • przestaną się elektryzować
 • będą szybciej schły po myciu
 • będą wygładzone bez zbędnego wysiłku przy ich układaniu
 • będą lepiej utrzymywały kolor

Komu taki zabieg nie jest polecany:

 • osobom, które po zabiegu keratynowym oczekują zupełnie prostych włosów bez użycia choćby szczotki (tak to nie działa, to nie prostowanie chemiczne)
 • osobom często zażywającym kąpieli z chlorowaną wodą /słoną wodą
 • osobom, które nie mają w zwyczaju dbać o włosy
 • osobom, które nie używają profesjonalnych produktów

Najważniejsze czyli co wolno, a czego nie :

 • do 3-4h po zabiegu, bezwzględnie nie myjemy włosów (W ZALEŻNOŚCI JAK POINFORMUJE WAS STYLISTA WYKONUJĄCY ZABIEG czas może byc wydłużony do 24h, nie dłużej)
 • bezwzględny zakaz spinania włosów, odgniatania, zakładania czapki itp do umycia włosów czyli można dopiero po umyciu!
 • do umycia nie wolno moczyć włosów
 • do umycia nie przebywamy w wilgotnych pomieszczeniach
 • najpóźniej 24h po zabiegu myjemy włosy. Po umyciu nadal używamy maski bądź odżywki, na wykończenie olejek na mokro lub/i sucho wedle wskazań
 • nie używamy jeśli stylista nie zaleci, produktów regenerujących po zabiegu, mogą narobić więcej szkody niż korzyści
 • nie wolno chodzić spać w mokrych włosach, ale tego nie wolno robić nawet bez keratyny :)))))

 

Jeśli zobaczysz, że Twoje włosy odgniotły się zanim je umyłaś, zaprasuj je delikatnie prostownicą. Dopiero umycie włosów po wskazanym czasie, zakańcza etap zabiegu keratynowego. Jeśli nie umyjecie włosów w odpowiednim czasie, zabieg może nie mieć żadnych efektów bądź włosy mogą zareagować w nieoczekiwany sposób. Bezwzględnie stosujcie sie do zaleceń stylisty wykonującego zabieg. Nie do mądrości zamieszczanych w internecie.

Pamiętaj też, że aby cieszyć się długo efektem keratynowego prostowania, powinnaś uzbroić się w 2 produkty, czyli szampon i odżywkę odpowiednio dobrany do twoich włosów, bezpośrednio po tym zabiegu. Po keratynie używanie odżywki bądź maski jest nadal niezbędne. I jest to dopełnienie zabiegu. Keratyna nie działa jak odzywka i trzeba jej używać. Nie używamy produktów silnie regenerujących. Nie używamy bezwzględnie produktów typu Pantene, Syoss. Pamiętajcie, keratyna może ułatwić życie, ale trzeba przestrzegać zasad
****w razie wątpliwości prosimy o kontakt z salonem