Włosy farbowane są pięknym dodatkiem do naszej stylizacji, jednak wymagają one odpowiedniej pielęgnacji, aby zachować swój zdrowy wygląd i intensywność koloru. Oto kilka porad od profesjonalistów z naszego salonu fryzjerskiego, które pomogą w utrzymaniu pięknych i zdrowych włosów farbowanych.

1. Wybierz odpowiednią farbę do włosów

Pierwszym krokiem do pielęgnacji włosów farbowanych jest wybór odpowiedniej farby. Zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym fryzjerem, który pomoże dobrać kolor pasujący do Twojej karnacji oraz typu włosów. Wybierając farbę, warto również zwrócić uwagę na jej skład, aby uniknąć substancji szkodliwych dla włosów.

2. Stosuj specjalistyczne produkty do pielęgnacji włosów farbowanych

Włosy farbowane wymagają specjalnej pielęgnacji, dlatego warto sięgnąć po produkty dedykowane do tego typu włosów. Szampony i odżywki przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych zawierają składniki, które pomagają utrzymać intensywność koloru oraz chronią włosy przed wysuszeniem i uszkodzeniem.

3. Unikaj częstego mycia włosów

Częste mycie włosów może prowadzić do szybszego wypłukiwania koloru farby. Dlatego zaleca się ograniczenie częstotliwości mycia włosów, najlepiej do 2-3 razy w tygodniu. W międzyczasie można korzystać z suchego szamponu, aby odświeżyć fryzurę bez konieczności mycia włosów.

4. Chronić włosy przed słońcem

Promienie UV mogą negatywnie wpływać na intensywność koloru włosów farbowanych oraz prowadzić do ich wysuszenia. Dlatego warto stosować produkty z filtrem UV, które pomogą chronić włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

5. Regularne wizyty u fryzjera

Regularne wizyty u fryzjera są kluczowe dla utrzymania zdrowego i pięknego wyglądu włosów farbowanych. Fryzjer może przeprowadzić profesjonalną pielęgnację włosów oraz odświeżyć kolor farby, co pozwoli utrzymać intensywność i świeżość koloru na dłużej.

Pamiętając o tych prostych zasadach pielęgnacji, będziesz cieszyć się pięknymi, zdrowymi i intensywnie włosami farbowanymi przez długi czas.