Jak dbać o włosy po koloryzacji - profesjonalne porady

Koloryzacja włosów to doskonały sposób na odświeżenie wyglądu i dodanie uroku stylizacji. Jednak, aby utrzymać intensywność koloru, a jednocześnie zadbać o zdrowie włosów, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja po zabiegu. Oto kilka profesjonalnych porad, jak dbać o włosy po koloryzacji.

1. Używaj specjalistycznych szamponów i odżywek

Po koloryzacji włosy potrzebują specjalnej pielęgnacji. Wybieraj szampony i odżywki przeznaczone do włosów farbowanych, które zawierają składniki nawilżające i chroniące kolor. Unikaj produktów z siarczanami, które mogą przyspieszać spłukiwanie koloru.

2. Unikaj gorącej wody podczas mycia włosów

Gorąca woda może przyspieszać wypłukiwanie koloru z włosów. Zamiast tego, myj włosy letnią wodą, co pomoże utrzymać intensywność koloru dłużej.

3. Ogranicz mycie włosów

Nie musisz myć włosów codziennie. Im rzadziej będziesz to robić, tym dłużej utrzyma się intensywność koloru. Korzystaj z suchego szamponu, aby odświeżyć fryzurę między myciami.

 4. Unikaj agresywnych substancji

Unikaj kontaktu włosów z agresywnymi substancjami, takimi jak: chlor w basenie czy sól morska. Jeśli planujesz pływać, zabezpiecz włosy przed wchłanianiem szkodliwych substancji.

 5. Korzystaj z masek przeciwutleniających

Maseczki przeciwutleniające są doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji włosów po koloryzacji. Bogate w antyoksydanty składniki pomagają w utrzymaniu zdrowego wyglądu włosów i ochronie koloru.

6. Odczekaj z suszeniem i prostowaniem włosów

Po koloryzacji włosy mogą być bardziej podatne na uszkodzenia. Odczekaj z ich suszeniem suszarką i prostowaniem do momentu, gdy będą w pełni suche. Jeśli korzystasz z urządzeń termicznych, używaj preparatów termoochronnych.

7. Regularne strzyżenie końcówek

Regularne strzyżenie końcówek pomaga w utrzymaniu zdrowego wyglądu włosów i zapobiega rozdwajaniu się końcówek, co jest szczególnie ważne po koloryzacji.

 9. Unikaj słońca w godzinach największego nasłonecznienia

Unikaj ekspozycji na słońce w godzinach największego nasłonecznienia, gdy promienie UV są najbardziej intensywne. Jeśli jednak musisz być na słońcu, używaj ochrony przeciwsłonecznej na włosy.

10. Konsultuj się z profesjonalistą

Jeśli zauważysz, że kolor zaczyna się wypłukiwać lub włosy stają się suche, skonsultuj się z profesjonalnym fryzjerem. Może zalecić dodatkowe zabiegi lub zmiany w pielęgnacji, aby utrzymać piękny kolor i zdrowie włosów.

Pamiętaj, że każdy rodzaj koloryzacji może wymagać specyficznej pielęgnacji, więc warto skonsultować się z fryzjerem, który zna specyfikę Twoich włosów i zastosowanej techniki koloryzacji. Profesjonalna pielęgnacja i odpowiednie nawyki pomogą utrzymać intensywność koloru oraz zachować zdrowie i piękno Twoich włosów.